Oluşturulma Tarihi : 2022-01-20 Oluşturulma Saati : 19:29:28

RESTORAN PROGRAMI KULLANMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Birçok işletme işlerini daha düzenli hâle getirmek, hizmet kalitesini, müşteri memnuniyetini ve kârlılığını artırmak için restoran programı kullanmayı tercih ediyor. Bilindiği gibi restoran, cafe, pastane ve gıda sektöründe faaliyet gösteren benzer işletmelerde, özellikle günün belli saatlerinde çok yoğun ve hızlı çalışmak gerekir. Üstelik yapılacak çok küçük bir hata bile müşteri memnuniyetsizliği, hatta müşteri kaybı olarak dönebilmektedir. Ayrıca tüm bu yoğun temponun içinde bir yandan da hesaplara dikkat etmek, hata yapmamak gerekir. Bu yazımızda cafe - restoran sektöründe tüm bu işleri düzenleyen ve kolaylaştıran restoran sipariş programlarının sağladığı avantajları açıklayacağız.

Hız Kazandırır, Koordinasyonu Arttırır…

Restoran programı kullanan işletmelerde garsonlar siparişi kâğıt kalemle alarak ya da akıllarında tutarak, mutfağa gidip söylemek yerine el terminallerine ya da tablet bilgisayarlara not alırlar. Garsonun sipariş almasıyla eş zamanlı olarak da mutfakta çalışanlar siparişten haberdar olur. Böylece, özellikle aklında tutmaya çalıştığı duruma göre hata payı düşer ve siparişi söylemek için mutfağa gitmesi gerekmediğinden zaman kazanmış olur. Restoran programlarında siparişlerle ilgili not alma imkânı da bulunmaktadır. Böylece bir kullanıcının aldığı not, diğer kullanıcılar tarafından da görüntülenebilir.

Ayrıca restoran sipariş programlarıyla müşterilerin hesaplarının takip edilmesi de daha kolay ve düzenli hâle gelmektedir. Siparişler otomatik olarak masaların hesabına yansır, böylece hesap konusunda hızlı servis sağlamak mümkün olur.

Restoran programları bir yandan hız kazandırırken bir yandan da her şey yazılı ortamda olduğu için hata payını azaltmakta ve koordinasyonu arttırmakta, böylece hizmet kalitesine ve müşteri memnuniyetine de katkı sağlamaktadır.

Paket Siparişte de Avantajlı

Paket siparişte de siparişler yine yazılı olarak alınır. Bir defa arayıp sipariş veren müşterinin iletişim ve adres bilgileriyse sistemde kaydedildiği için her seferinde yeniden alınması gerekmez. Böylece bir yandan restoran içinde işlerin hızlanması sağlanırken, bir yandan da her seferinde adres vermek zorunda kalmayan müşteri de durumdan memnun olacaktır.

Restoran Dışından da Kontrol İmkânı

Restoran programları işverenlere dışarıdayken de internete bağlanabildikleri her yerden alınan siparişleri ve yapılan ciroyu görme olanağı sağlamaktadır. Böylece dışarıda bile olsanız işinizi takip edebilirsiniz.

Bilnex Restoran Programı hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Görseller

Haber İle İlgili Görseller